5G a nejlepší 5G telefony v roce 2022

As 5G pokrytí se rozšiřuje po celém světě, existuje mnohem více otázek než odpovědí. V tomto článku budeme diskutovat o všem asi 5G technologii. Pokryjeme, jak funguje síť 5G, co se stalo s jejími předchůdci 3G a 4G a které jsou nejlepšími 5G telefony pro Android.

Pokud chcete vidět další trendy, jako je 5G, zkontrolujte krátký článek o nejlepších trendech vývoje aplikací pro Android.

Co je 5G?

5G odkazuje na mobilní síť páté generace. Po svých předchůdcích 1G, 2G, 3G a 4G sítě je 5G nový globální bezdrátový standard. 5G umožňuje inovaci nového typu sítě, která se propojuje prakticky kdokoli a vše, včetně počítačů, objektů a zařízení. G v 5G se týká generování bezdrátové technologie. Existují tři druhy 5g-low-pásmové, střední pásmo a vysoký pás.

Nízkopásmový 5G používá frekvence menší než 2GHz. Jedná se o buněčné a televizní frekvence, které byly asi nejdelší. Mohou cestovat na velké vzdálenosti, ale není k dispozici mnoho kanálů a mnoho z těchto kanálů se používá pro 4G. Výsledkem je, že nízkopásmový 5G je pomalý. Prozatím to vypadá a zní jako 4G. Nízkopásmové 5G kanály se pohybují v šířce od 5 MHz do 15 MHz.

Frekvenční rozsah pro střední pásmo 5G je 2–10 GHz. To zahrnuje většinu stávajících buněčných a wi-fi frekvencí, jakož i frekvence o něco vyšší. Protože tyto sítě mají rozumný rozsah od svých antén, obvykle asi půl míle, jsou to sítě pracovních koní, které nesou většinu provozu 5G v mnoha jiných zemích.

High-pásmový 5G jsou většinou vlny v rozmezí 20-100 GHz. Tyto frekvence nebyly nikdy použity pro spotřebitelské účely. Mají krátký dosah, ale tam je spousta nevyužitého spektra, což znamená, že mohou běžet velmi vysokými rychlostmi, až 800 MHz najednou. V minulosti byl použit vysokopásmový backhaul k propojení základních stanic ke vzdáleným internetovým odkazům. Vzhledem k tomu, že kapesní zpracování a vysoce pokročilé antény nebyly v té době k dispozici, nebyly používány pro spotřebitelská zařízení.

Jak funguje 5G?

5G sítě, stejně jako jiné buněčné sítě, používají systém buněčných míst, které rozdělují své území do oblastí a přenášejí kódovaná data prostřednictvím rádiových vln. Každé buněčné místo by mělo být propojeno se síťovou páteří, ať už kabelovým nebo bezdrátovým backhaul. Protože sítě 5G se zabývají mnoha mnohem více a menšími buňkami, které mohou měnit velikost a tvar než předchozí systémy, měly by být mnohem lepší než předchozí systémy. Společnost Qualcomm však tvrdí, že 5G bude schopna zvýšit kapacitu čtyřikrát oproti současným systémům využitím větších šířk pásma a pokročilých anténních technologií, a to i se stávajícími makro buňkami.

A co 1g, 2G.3g a 4G?

1g byl analogový buněčný. První vlna bezdrátové buněčné technologie byla 2G, mezi něž patřily GSM, CDMA a TDMA. Technologie 3G přinesly rychlosti v rozmezí od 200 kbps po několik megabitů za sekundu. Technologie 4G, jako jsou LTE a Wimax, byly dalším nekompatibilním krokem vpřed, přičemž rychlosti dosáhly stovek megabitů a dokonce i gigabitů. Nyní v roce 2021 jsou technologie 1G a 2G pryč. AT&T plánuje ukončit službu ve svých 3G sítích v únoru 2022. 4G však zbývá četné roky života. Pro všechny 5G telefony jsou potřebné 4G sítě a pokrytí. Zpočátku se všechny sítě 5G spoléhaly na 4G, aby vytvořily své odkazy, což je praxe známá jako „nestandalon“. Odsuzujeme se od toho a směrem k „samostatným“ sítím, ale bez pomoci 4G sítě 5G ztratí hodně výkonu. Výsledkem je, že mnoho sítí bude po dlouhou dobu kombinováno odkazy 4G/5G.

Kde je k dispozici 5G?

5G je v současné době k dispozici v mnoha hlavních městech po celém světě.

Ve Spojených státech je služba 5G poskytována všemi čtyřmi hlavními dopravci (AT&T, Verizon, T-Mobile a Sprint) na vybraných trzích. V Evropě je služba 5G živá v mnoha zemích včetně Velké Británie, Německa, Itálie a Španělska. Asie má také řadu 5G sítí a běží v zemích, jako je Jižní Korea, Čína a Japonsko. Austrálie má také několik 5G sítí.

Je 5G bezpečný?

Porota je stále na tom, zda je 5G bezpečné. Někteří odborníci tvrdí, že 5G je bezpečný, zatímco jiní tvrdí, že k identifikaci dlouhodobých účinků 5G záření na lidské zdraví je zapotřebí mnohem více výzkumu.

Víme, že technologie 5G používá vyšší frekvenční vlny než předchozí generace bezdrátové technologie. Tyto vyšší frekvenční vlny mají kratší vlnové délky a mohou nést mnohem více dat. Oni však také pronikají lidské tělo mnohem hlouběji než vlny s nižší frekvencí.

To znamená, že záření 5G může mít potenciálně větší dopad na lidské zdraví než předchozí generace bezdrátové technologie. Doposud neexistují žádné vědecké důkazy, které by naznačovaly, že 5G je pro lidské zdraví riskantní. K potvrzení bezpečnosti 5G je však zapotřebí mnohem více výzkumu.

5G Hlavní výhody

Nasazení technologie 5G přináší řadu anull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post